De Dordogne is een van de topbestemmingen voor een groene vakantie in Frankrijk en is de perfecte plek om het reliëf, de geschiedenis en de cultuur "made in France" te ontdekken. Klaar voor een onderdompeling in tradities, voor vakanties die ontroeren en herinnerd worden voor een lange tijd? Richting Lanzac.
De stad Lanzac ligt in het departement Lot, in de Occitaanse regio, en wordt gescheiden door de kronkelige meanders van de Dordogne. Dit charmante stadje is zeer familiegericht en heeft een prachtig erfgoed, typisch voor de streek, dat u tijdens uw excursies kunt ontdekken. Op de lijst met bezienswaardigheden is de kerk van Saint-Jean-Baptiste (een voormalige priorij in de 13e eeuw) een kijkje waard, evenals "Le Prieuré", een voormalig 18e eeuws klooster dat is omgebouwd tot een woning. Lanzac is een land van karakter, maar ook een zeer oud land, en herbergt op zijn grondgebied enkele sporen van zijn verre bezetting, zoals de twee dolmens die de imposante dolmen van Cieurac (ook wel de Dolmen van de Cartayroux genoemd) en die van Grèzelade getuigen. Om de verschillende gezichten van Lanzac te ontdekken, heeft de gemeente zich uitgerust met wandelpaden, perfect voor zowel liefhebbers van rustige wandelingen als voor sporters die op zoek zijn naar sensaties. Het Durantie mountainbike circuit is te doen: 11 kilometer lang, deze vrij sportieve lus belooft grote sensaties, maar ook prachtige panorama's vanaf de hoogste toppen van het dorp. Routes in de richting van Gourdon, maar ook Souillac, Carlux of de Tuinen van Cadiot zullen u niet nalaten u te verbazen over de schoonheid van de lokale landschappen, bestaande uit valleien bedekt met dichte begroeiing. En naast wandel- of fietstochten is de loop van de rivier de Dordogne ideaal voor kano- of kajaktochten! Martel (12 kilometer) is zeker een bezoek waard, evenals het prachtige Château de Fenelon (11 kilometer), het Château de Montfort als een sprookje en de prachtige tuinen van het landhuis van Eyrignac. Een must do tijdens uw reis naar Lanzac? Bezoek Rocamadour. Rocamadour ligt op slechts 13 kilometer van het dorp en is een emblematische halte op uw reis. In het Regionaal Natuurpark van de Causses du Quercy heeft deze stad met een zeer oude geschiedenis sinds de middeleeuwen elk jaar talrijke pelgrims ontvangen. Klein van formaat maar groot in historische schatten en geklasseerde gebouwen, deze klifstad inspireert en boeit met zijn prachtige kasteel, zijn kruisweg, zijn zeven heiligdommen en zijn Zwarte Madonna in de Notre-Dame kapel.
Een verblijf in Lanzac is ook een kans om een echte duik in de geschiedenis te nemen. In de buurt bevinden zich enkele van de mooiste grotten van Frankrijk, die wij u van harte aanbevelen om te bezoeken. De Grottes de Lacave, de Grotte des Merveilles, de Gouffre de Réveillon, de Gouffre du Saut de la Pucelle, de Grotte de Presque, die van Cougnac, de Pechpialet, de Trou de l'Arc of de Grotte de Cro-Brique behoren tot de mooiste bezienswaardigheden. Maar als er een is die uw volledige aandacht moet houden, dan is het wel de Gouffre de Padirac. Deze adembenemende afgrond ligt op ongeveer dertig kilometer van Lanzac en is de eerste ondergrondse site in Frankrijk. Gelegen op 103 meter onder de grond, zal deze monumentale natuurlijke holte u de indruk geven van een bezoek aan de ingewanden van de aarde. Ten slotte kiest u als gezin, na al deze culturele bezoeken, voor een kort bezoek aan het Quercyland: een pretpark gelegen in de gemeente Souillac, het biedt een veelvoud aan attracties en andere attracties waar jong en oud dol op zullen zijn, van kanoën tot aan het labyrint, en niet te vergeten de glijbanen en vele andere dingen die het hele gezin zullen verbazen.