Als er één bestemming in de Lot is waar vakantiegangers van houden, dan is het ongetwijfeld Padirac. Cultureel en exotisch, het fascineert en verbaast zowel jong als oud elk jaar. Klaar voor een verblijf dat u zich zult herinneren? Laten we gaan!
Het dorp Padirac ligt in het noorden van het Regionale Natuurpark van de Causses du Quercy, op 15 kilometer van Rocamadour. In het departement Lot, in de regio Occitanië, floreert Padirac in het hart van de Causse de Gramat, op ongeveer zestig kilometer van Cahors. Padirac is al duizenden jaren in gebruik en staat in de hele wereld bekend om zijn afgrond, zijn beroemde afgrond die fascineert en de nieuwsgierigheid wekt tot buiten de grenzen van Frankrijk. Deze grote holte, met een diameter van 33 meter, wordt beschouwd als een van de meest opvallende geologische bezienswaardigheden van het land en stort zich in het hart van de aarde op 103 meter onder de zeespiegel. Op een diepte van 103 meter stroomt er een rivier doorheen, bewaard gebleven, helder, prachtig, die fascineert door zijn kleuren en zijn kristallijne kant. Om er te komen, moet u naar beneden gaan met een lift of via een trap voor de dapperen, en vervolgens op kleine bootjes klimmen om de pracht van de plaats te ontdekken op het ritme van het water. Vervolgens ontdekt u te voet de Rainy Lake Hall, bekend om de Pendeloque, een absoluut enorme stalactiet die de plaats beroemd maakt, gevolgd door de Great Courts Hall (en zijn prachtige meer) en de Grand Dome Hall, die indruk maakt met zijn 94 meter hoge gewelf. Vreemde vormen en waterlichamen zullen dit bezoek ongetwijfeld onvergetelijk maken! Ons advies: vergeet niet om je te verbergen, het is nogal kil daar beneden!
Naast de prachtige afgrond nodigt Padirac de voorbijgangers uit om zijn rijke erfgoed te ontdekken, en zeer oud omdat de stad een groot megalithisch erfgoed heeft. Tijdens uw wandelingen ontdekt u de hunebedden van Bougoulat, Andrieu, Pendus, Calcas, de hunebedden van Escurettes of die van Claouzettes. Het Museum van Insecten is een bezoek waard, net als de kerk van Saint-Julien of het kasteel van Padirac.
De stad en de Lot, bezaaid met wandelpaden, zijn een eindeloze uitnodiging om er even tussenuit te gaan. Of u nu te voet, te paard of op de fiets bent, veel sites zijn de omweg waard. Bij uw "to do list" van vakanties is Rocamadour een must om te doen! Het is een middeleeuwse stad op een klif en fascineert de bezoeker met zijn beroemde Zwarte Maagd, zijn graf van Saint-Amadour, zijn crypte, zijn basiliek Saint-Sauveur (geklasseerd als UNESCO-werelderfgoed)... en zijn kaas! Cahors, hoofdstad van de Lot en zijn beroemde Pont Valentré, Saint-Cirq-Lapopie, Lacave, de loop van de Dordogne, zijn prachtige kasteel en zijn grotten (22 kilometer naar het oosten) maken uw verblijf in Padirac compleet!
Dit huis, gelegen in Thégra, is ideaal voor 8 personen. Het heeft 3 slaapkamers, een aangelegde tuin en WiFi.
Villa pour 9 pers. avec piscine, jardin et terrasse à loubressac
Loubressac - Midi Pyrenaen (Frankrijk)