Het kleine dorp Mauroux ligt in het departement Lot, bekend om zijn geschiedenis en rijke erfgoed. Trots dorp van de Lot Vallei en van de Wijngaard, het bloeit ten zuiden van een van de meanders van de rivier die zijn naam geeft aan zijn vallei. Op de grens van de Agenais en de Quercy, op een uitgestrekt kalksteenplateau met uitzicht op de Lot, verrast Mauroux door de schoonheid van zijn rijke erfgoed. Eenmaal in het dorp aangekomen, laat u de auto achter om de voorkeur te geven aan zachte reizen; maar naast wandelen of fietsen kunt u hier ook genieten van ezeltochten, om de tijd te nemen om te bezoeken terwijl u een goede tijd heeft met een grootoortige, vierbenige acoliet. In Mauroux zijn er vele bewegwijzerde circuits die u kunt vinden om de contouren van het dorp te ontdekken, paden van 5 tot 15 kilometer lang, perfect voor jong en oud, waardoor u alles te weten komt over het erfgoed van de Quercy, de wijnen van Cahors en de plaatselijke gastronomie. Als de Lot vooral wordt gewaardeerd door vissers die vis in overvloed vinden, wordt de rivier ook gewaardeerd voor kleine bucolische wandelingen in binnenschepen en voor fietstochten langs de oevers, waardoor "koele" wandelingen op warme zomerdagen mogelijk zijn. Na een wandeling door de kastelen en oude gebouwen, omgeven door een bijzonder weelderige natuur, en na het ontdekken van de kerk Notre-Dame-de-l'Assomption de Cabanac aan de kant van het dorp, mag u een rondleiding door de ruïnes van het castrum d'Orgueil niet missen. Dit middeleeuwse vestingdorp, dat in 1390 volledig werd verlaten, vertoont vandaag de dag nog steeds enkele ruïnes van zijn oude contouren die getuigen van het middeleeuwse leven in Mauroux en zijn zeer oude bezetting.
Verder naar het noorden moet u de Lot oversteken om het Château de Bonaguil te ontdekken. Een echt historisch klompje in de gemeente Saint-Front-sur-Lémance, op 16 kilometer van Mauroux, dit grote gebouw op een steenworp afstand van de Dordogne is een versterkt kasteel uit de 13e, 16e en 18e eeuw, gelegen op een rotsachtige uitloper op een uurtje van Sarlat en Cahors. Met zijn panoramisch uitzicht over de aangrenzende groene valleien, maar ook zijn tentoonstellingen, kamers, gekostumeerde voorstellingen, grot en ophaalbrug, stort u zich in een oogwenk in het hart van de middeleeuwse wereld. Het Château de la Coste verder naar het oosten, of de Château Anglars, en niet te vergeten de grotten van Lestournelles en Fontirou (40 kilometer verderop), zijn allemaal bezoeken die uw kennis van deze prachtige hoek van Frankrijk zullen perfectioneren. Maar laten we Cahors de culturele en fijnproever niet vergeten! Cahors ligt op 42 kilometer van Mauroux en is een must tijdens uw verblijf voor de rijkdom van het architectonisch erfgoed en de gastronomie. Om uw verblijf nog onvergetelijker te maken, zullen op het menu van alle goede tafels walnoten, meloenen, saffraan en Quercy truffels gesublimeerd worden in omeletten of in heerlijke kleine gestoofde gerechten, evenals cabécou, gekonfijte eend, eekhoorntjesbrood en foie gras, die perfect passen bij de lokale wijnen!